sobota, 10 września 2016

302. Luźna Sobota: Stos #2

Na stos składało się trzydzieści sześć pozycji. Na zdjęciu nie ma wszystkich, bo gdzieś mi kilka umknęło podczas fotografowania, więc o to ich pełna lista:

1. "Co nas nie zabije" David Lagercrantz; seria "Millennium" #4 (504 strony) 6/10
2. "Tajny referat" Tom Rob Smith; seria "Lew Demidow" #2 (440 stron) 8/10
3. "Agent 6" Tom Rob Smith: seria "Lew Demidow" #3 (512 stron) 7/10
4. "Tajemnicza historia w Styles" Agatha Christie; seria "Herkules Poirot" (210 stron) 7/10
5. "Niezwykłe kobiety Romanowów. Od świetności do rewolucji" Julia P. Gelardi (560 stron) 8/10
6. "Blask snów" Jayne Ann Krentz; seria "Trylogia o Blasku Snów" #1 (304 strony) 4/10
7. "U kresu dnia" Eve Bonham (288 stron) 5/10
8. "Dziecioodporna" Emily Giffin (391 stron) 3/10
9. "Książe złodziei" Deborah Simmons (352 strony) 1/10
10. "Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins (328 stron) 6/10
11. "Telefon od anioła" Guillaume Musso (416 stron) 8/10
12. "Słodki świat Julii" Sarah Addison Allen (320 stron) 5/10
13. "Spojrzenie elfa" Katrin Lankers (352 strony) 2/10
14. "Józefina" Sandra Gulland; seria "Józefina Bonaparte" #1 (496 stron)  7/10
15. "Józefina i Napoleon" Sandra Gulland; seria "Józefina Bonaparte" #2 (423 strony) 6/10
16. "Cesarzowa Józefina" Sandra Gulland; seria "Józefina Bonaparte" #3 (416 stron) 8/10
17. "Grzech aniołów" Charlotte Link (304 strony)  6/10
18. "Cząstka ciebie" Ella Harper (444 strony) 8/10
19. "Trzy gwiazdy. Tom I" Judith Gould (312 stron) 5/10
20. "Trzy gwiazdy. Tom II" Judith Gould (304 strony) 5/10
21. "Trzy gwiazdy. Tom III" Judith Gould (264 stronny) 5/10
22. "Marzenie Łucji" Dorota Gąsiorowska; seria "Łucja" #2 (496 stron) 7/10
23. "Wybór" Nicholas Sparks (336 stron) 4/10
24. "Wielbiciel" Charlotte Link (424 strony)  9/10
25. "Tajemnica Filomeny" Martin Sixsmith (504 strony) 7/10
26. "Upadłe damy II Rzeczpospolitej" Kamil Janicki (394 strony)  5/10
27. "Ghostwriter" Robert Harris (400 stron) 6/10
28. "Zatoka o północy" Diane Chamberlain (520 stron) 6/10
29. "W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany" Miao Sing  (288 stron) 5/10
30. "Jeszcze raz, Nataszo" Karolina Wilczyńka; seria: "Jeszcze raz, Nataszo" #1 (306 stron) 6/10
31. "Wiśniowy sad" Antoni Czechow (172 strony) 6/10
32. "Sekretne życie Józefiny" Carolly Erickson (416 stron) 5/10
33. "Szukając Noel" Richard Paul Evans (296 stron) 10/10
34. "Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman; seria "Jeśli zostanę" #1 (248 stron) 8/10
35. "Wróć, jeśli pamiętasz" Gayle Forman; seria "Jeśli zostanę" #2 (288 stron) 8/10
36. "Paryż" Edward Rutherfurd (946 stron) 7/10

ŚREDNIA OCENA STOSU #2: 6,11 - ten stos jest troszkę lepszy od pierwszego. Dla przypomnienia: poprzedni miał średnią 6,03

ILOŚĆ STRON STOSU #2: 13974 - mniej niż w poprzednim, ale w sumie jestem zadowolona z ilości.

NAJGROSZE KSIĄŻKI STOSU #2:
1. "Spojrzenie elfa" - Katrin Lankers - Widząc okładkę byłam pewna, że dostanę coś mega, coś co wbije mnie w fotel. A dostałam nic... Ta książka to ogromna nuda! Nie wiem kto dopuścił to do druku i myślał, że to będzie wielki hit. W tej pozycji nie dzieje się nic, a główna bohaterka jest tylko o jeden procent mnie irytująca do Belli Swan!
2. "Dziecioodporna" - Emily Giffin - Pomijam kwestię czy ktoś chce mieć dzieci czy też nie chce. Ta powieść trafiła do tego zestawiania nie z tego powodu, ale dlatego, że główna bohaterka, której imienia już nawet nie pamiętam była denerwująca! Nie widziała własnej winy w sobie, że nie umiała iść na kompromis. Tylko skoro na początku znajomości z mężem coś postanowili to powinno trwać wiecznie! I koniec! Kropka! Nie ma tematu! Unikajcie jej, to jest moja dobra rada.
3. "Książe złodziei" - Deborah Simmons - Przemilczę to. Ja po prostu to przemilczę, dobra?
4. "U kresu dnia" - Eve Bonham - Nie wiem po co została napisana. Ja nie wyczułam w niej głębi, ani uczuć, ani czegokolwiek.

NAJWIĘKSZE ROZCZARWANIA STOSU #2:
1. "Wybór" - Nicholas Sparks - Bo ja i Sparks mamy ze sobą pewien problem, o którym z pewnością wiecie. Po prostu po jednej dobrej książce tego autora wiem, że kolejna będzie słaba. I "Po ostatniej piosence" sięgnęłam po "Wybór" i klops! A już miałam nadzieję, że wpadka w pierwszym spotkaniu "Jesiennej miłości" to wypadek przy pracy.
2. "Sekretne życie Józefiny" - Carolly Erickson - Autorka za mocno poszalała. Jak dla mnie ta książka zrobiła z Józefiny zbyt rozwiązłą postać, dla której liczyły się tylko uciechy cielesne.
3. "Upadłe damy II Rzeczpospolitej" - Kamil Janicki - Oprócz historii dzieciobójstwa i dwóch morderstw to w tej książce nie ma upadłych dam, a na dodatek dama to dla mnie kobieta pochodząca z arystokracji, a tu mamy doczyniania również z kobietami z niższych sfer, więc tytuł również jest źle dobrany, a miałam ogromne nadzieje wobec tej książki.
4. "W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany" Miao Sing - Po prostu źle to wszystko było dobrane, źle opisane, złe wszystko. Chociaż to był materiał na dobrą książkę. Nawet na światowy hit.
5. "Dziewczyna z pociągu" - Paula Hawkins - I o to przykład jak łatwo przereklamować książkę. Jak myślę sobie, że powstaje właśnie na jej podstawie film to bardzo się go boję i z pewnością nie wydam pieniążków na bilet do kina. "Dziewczyna z pociągu", gdyby nie rekomendacja Kinga na okładce nie odniosłaby takiego sukcesu. Za szybko odkryłam, kto zabił...

NAJLEPSZE KSIĄŻKI STOSU #2:
1. "Niezwykłe kobiety Romanowów. Od świetności do rewolucji" - Julia P. Gelardi - Gdy ktoś mi mówi: "Podaj mi przykład dobrej biografii" bez zastanowienia rzucam tym tytułem. To jest wręcz genialna ksiązka. Jedna z najlepszych w tym roku. Jak będę robić remont to ją odnajdę i pożyczę babci, bo ją również ciekawi ten okres w historii.
2. "Wielbiciel" - Charlotte Link - Po średnim pierwszym spotkaniu drugie okazało się fenomenalne. Autorka dała mi to czego oczekiwałam. Strach, ciągłe myślenie. Wiecie, że bałam się wstać i pójść w środku nocy do toalety?
3. "Tajemnicza historia w Styles" - Agatha Christie; seria "Herkules Poirot" - Pierwsze spotkanie z Królową Kryminału i od razu sukces. Bałam się, że styl Christie będzie dla mnie zbyt górnolotny i nie zrozumiem go, a tu czytam i myślę: "To całkiem przyjemny kawałek książki" i tak przepadłam. I nie żałuję, że od ponad roku kolekcjonuję jej powieści, które wychodzą. Chociaż ładna biblioteczka będzie.

4. "Telefon od anioła" - Guillaume Musso - "Tylko nie okaż się drugim Sparksem. Tylko mnie nie rozczaruj" - to była moja modlitwa, gdy otwierałam tę książkę. Została ona wysłuchana. Uwierzcie mi, że autor ma ogromne szanse trafić do moich ulubieńców.
5. "Szukając Noel" - Richard Paul Evans - Tu z kolei błagałam, żeby to nie był drugi Paulo Coelho. Nie pytajcie mnie skąd miałam te dziwne skojarzenia. Po prostu jakoś tak. A to jest genialna powieść. Tylko mała rada: czytajcie zimą.

NAJWIĘKSZE ZASKOCZENIA STOSU #2:
1. "Marzenie Łucji" - Dorota Gąsiorowska; seria "Łucja" #2 - Dlaczego zaskoczenie? Bo po pierwszym tomie obawiałam się, że ten będzie jeszcze gorszy, a ja dostałam coś lepszego. Zdecydowanie bardziej podobały mi się te przygody Łucji niż nasze pierwsze spotkanie.
2. "Wielbiciel" Charlotte Link - No, cóż po "Grzechach aniołów" bałam się byłam sceptycznie nastawiona do tej pozycji. Jednak okazała się bardzo dobra.
3. "Zostań, jeśli kochasz" - Gayle Forman; seria "Jeśli zostanę" #1 - Myślałam, że jest mocno przereklamowana, że po prostu nadmuchany balonik i tyle, ale to naprawdę mądra pozycja. Tak samo i drugi tom.
Cały cykl to piękny obraz tego, że miłość ma różne oblicza.

4. "Cząstka ciebie" Ella Harper - W zaskoczeniach, bo nie zmieściła się w najlepszych książkach, więc gdzieś umieścić musiałam, żebyście o niej dalej pamiętali.

Drugi stos podsumowany. Trzeci się czyta. Idzie mi to wolno, bo moje życie to nie tylko czytanie, ale też praca, rodzina i przyjaciele. Czytaliście coś z tego stosu? Dajcie znać, jeśli tak lub co znalazło się na Waszej liście czytelniczej. 
Całusy, Lady Spark 

18 komentarzy:

 1. o jejku,jaki pokaźny stos:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio dostałam nową wydaną w Polsce książkę Musso, więc z chęcią poznam tego autora, a co do Sparksa.. hmm.. ja lubię tego autora, ponieważ przeczytałam do tej pory dwie jego pozycje i były dobre, ale kto wie co dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też ją mam, ale musi swoje odleżeć. Teraz kolej innych książek :)

   Usuń
 3. duze stosisko. Z checia kilka pozycji podkradlabym

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w takim szoku, że nie wiem co napisać. Co za stos! Kobieto!

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ten już zakończony. Następny przede mną :)

   Usuń
 6. Pokaźny stos. :D Przypomina mi o tym, że muszę kupić drugi tom "Jeśli zostanę" (ten nowy tytuł, który nadano z okazji drugiego wydania nie przejdzie mi przez gardło, ani klawiaturę XD), bo czytałam tylko w języku angielskim, a potem jakoś nie składało się do kupienia polskiej wersji. Raz już nawet miałam kupić, ale nie wiem, czy to tamten egzemplarz był taki, czy to grafik spartaczył sprawę, bo zdjęcie z okładki było strasznie rozpikselowane. ;/ Ale już wracając do treści książek, to mi też się bardzo podobały i chętnie wracam do pierwszej części. Pozostałych tytułów z listy niestety nie miałam okazji czytać.
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest świetna :) i bardzo ciepła mimo, że o ogromnie ciężkiej tematyce :(

   Usuń
 7. Z tego stosu bardzo chciałabym przeczytać "Wielbiciela". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. No to już mam parę tytułów do wpisania na listę książek do przeczytania: "Niezwykłe kobiety Romanowów" i "Wielbiciel" znajdą się na niej na pewno :)
  Co do "Dziewczyny z pociągu", nie wiem dlaczego, ale sam tytuł mnie zniechęcił.
  "Tajemniczą historię w Styles" czytałam już jakiś dłuższy czas temu, chyba jedna z lepszych książek królowej kryminału. Polecam jeszcze "Śmierć na Nilu" i "I nie było już nikogo". po namyśle "Morderstwo odbędzie się..." też jest świetne :D

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aghatę sobie dawkuję :) i powoli poznaję jej twórczość, ale te tytuły są w mojej biblioteczce ;)

   Pozdrawiam :)

   Usuń

Obserwatorzy

Etykiety

Adam Cyra Adrian Grzegorzewski Aimee Agresti Agnieszka Haska Alek Rogoziński Anna Todd Andrzej Pilipiuk A.S.A Harrison Agata Christie Agnieszka Lingas-Łoniewska Alina Krzywiec Alfred Szklarski Amanda Goldberg Amy Adams Ana Veloso Aneta Jodowska Anna Bellon Anna Herbich Anna Łacina Anna Moczulska Anna Quindlen Autobiografia Barbara Wood Benjamin Weiser Belinda Jones Biblioteka Psychologii Współczesnej Billy Milligan Biografia Bogna Ziembicka Bradley Cooper Bridget Asher Camilla Läckberg Candace Camp Carolly Erickson Cassie Harte Cecelia Ahern Charlotte Link Chris Carmack Christian Bale Cilla Börjlind Clare Dowling Cykl 'Dr David Hunter' Cykl "Ania z Zielonego Wzgórza" Cykl "Babie Lato" Cykl "Bartosz Konecki"Cykl "Cormoran Strike" Cykl "Czas tęsknoty" Cykl "Cztery żywioły Saszy Załuskiej" Cykl "Delirium" Cykl "Diabeł ubiera się u Prady" Cykl "Dora Wilk" Cykl "Dr David Hunter" Cykl "Era Pięciorga" Cykl "Erika Falck Patrik Hedström" Cykl "Fredrik Beier" Cykl "Hannibal Lecter" Cykl "Harry Potter" Cykl "Igrzyska Śmierci" Cykl "Jeśli zostanę" Cykl "Józefina Bonaparte" Cykl "Kuzynki" Cykl "Lew Demidow" Cykl "Millennium" Cykl 'Moondrive' Cykl "Mroczna Seria" Cykl "Niezgodna" Cykl "Oblicza zła [Prószyński i S-ka]" Cykl "Pamiętnik księżniczki" Cykl "Pieśń Lodu i Ognia" Cykl "Pisane przez życie" Cykl "Powieści Tudorowskie" Cykl "Pozerki" Cykl "Prawdziwe historie" Cykl "Przygody Tomka" Cykl "Przymierze" Cykl "Ravn" Cykl "Robert Langdon" Cykl "Rodzina O." Cykl "Saga o Gutowie" Cykl "Sebastian Bergman" Cykl "Seria Koronkowa" Cykl "Seria z Czarnym Kotem" Cykl "Sprawiedliwość owiec" Cykl "Ten jeden dzień" Cykl "The Last Regret" Cykl 'Tom Stilton i Olivia Rönning' Cykl "Tony Hill i Carol Jordan" Cykl "To skomplikowane" Cykl "Trylogia Blask Snów" Cykl "Trylogia czasu" Cykl "Trylogia Sienkiewicza" Cykl "Trylogia Suremu" Cykl "Wiktoria Biankowska" Cykl "Winston Churchill" Cykl "Zakon Ciemności" Cykl 'Zastępy Anielskie" Cykl "Zmierzch" Dagmara Dominczyk Dan Brown Daniel Keyes Danielle Steel Danny Wallace David Lagercrantz Dean Koontz Deborah Simmons Diane Chamberlain Diane Ducret Diana Palmer Dorota Gąsiorowska Dramat Dystopia Eduardo Sacheri Edward Lee Edward Rutherfurd Elizabeth Camden Elizabeth Ross Ella Griffin Ella Harper Ellen Byerrum Emily Brontë Emily Giffin Emmanuel Hecht Ewa Madeyska Eve Bonham fantastyka fantasy film Gabrielle Zevin Gayle Forman George R. R. Martin Giuseppe Staffa Guillaume Musso Guy Lawson Grzegorz Wagner Hans Rosenfeldt Hannah Shahr Heidi Rehn Henryk Sienkiewicz Herkules Poirot Hilary Duff horror Iga Wiśniewska Ingar Johnsrud Irene Sabatini Iwona Grodzka-Górnik J.R.R. Tolkien Jacek M. Rostocki Jacek Piekara Jacek Skowroński Jakub Błaszczykowski Jay Asher Jane%20Austen Jayne Ann Krentz Jack Ketchum Jack Thorne Jakub Pawełek Jane Casey Jean Sasson Jessica Park Jennifer Close Jennifer Lawrence Jerzy Stachowicz Jill Shalvis Joanna Chmielewska Joanna Stovrag Joanne Kathleen Rowling Joanna Wieliczka-Szarkowa John Tiffany Jodi Picoult John Boyne John Freely John Green Jojo Moyes Judith Gould Judyta Fibiger Julie Kavanagh Julia P. Gelardi Kamil Janicki Kanada Karen Essex Karen Kingsbury Katarzyna Berenika Miszczuk Katarzyna Bonda Katarzyna Michalak Katarzyna Zyskowska-Ignaciak Katrin Lankers Karolina Święcicka Kaui Hart Hemmings Kerstin Gier Kevin Lewis Khadra Sufi Kimberly McCreight klasyka kryminału klasyka polskiej literatury komedia filozoficzna komedia romantyczna kryminał Krzysztof Mecner Książki Lady Colin Campbell Lauren Oliver Lauren Weisberger Lauren Willig Liebster Blog Award Lisa Beth Kovetz Lisa Scottoline Linda Gillard Literackie Miasteczko literatura amerykańska literatura anglosaska literatura argentyńska literatura austriacka literatura faktu literatura francuska literatura grozy dla dzieci literatura hiszpańskojęzyczna literatura irlandzka literatura młodzieżowa literatura niemiecka literatura niemieckojęzyczna literatura obozowa literatura obyczajowa literatura piękna literatura polska literatura rosyjska literatura skandynawska literatura szkocka literatura szwedzka literatura współczesna polska literatura współczesna zagraniczna literatura zagraniczna Louis de Wohl Lucy Maud Montgomery Luiza Łuniewska Lynette Padwa Lynette Padwa Łukasz Kadziewicz Łukasz Modelski Łukasz Olkowicz Magda Stachula Magdalena Witkiewicz Maja Lidia Kossakowska Maja Ostaszewska Małgorzata Domagalik Małgorzata Gutowska-Adamczyk Małgorzata Rosicka Małgorzata Warda Manuela Gretkowska Marina Achmedowa Marcin Dorociński Marcin Kącki Marcin Mortka/ Marek Rybarczyk Maria Ulatowska/ Mario Puzo Margaret Atwood Margaret Mitchell Maria Fredro-Boniecka Marla Sokoloff Marta Mizuro Martin Sixsmith Martin Stankiewicz Martin Pistorius Mary Ann Shaffer Matthew Quick Meg Cabot Megan Lloyd Davies Melissa Hawach Melissa Hill Michael Dobbs Michael Hastings Michael Hjorth Michael Katz Krefeld Michael Wallner Michał Wójcik Michaił Bułhakow Michelle Moran Monika Rebizant-Siwiło Monika Szwaja Neil Gaiman Nicola Cornick Nicolas Evans Nicolas Sparks Ocena: 0/10 Ocena: 1/10 Ocena: 2/10 Ocena: 3/10 Ocena: 4/10 Ocena: 5/10 Ocena: 6/10 Ocena: 7/10 Ocena: 8/10 Ocena: 9/10 Ocena: 10/10 opowiadania Paula Hawkins Paullina Simons partyzantka Patrick Wilson Paweł Paliński Paweł Zagumny Peter Longerich Peter Pezzelli Philip Zimbardo Philippa Gregory podsumowanie Polska Powieść Powieść historyczna Przemysław Piotr Kłosowicz psychologia Rachel Maude raport Ramsey Campbell Rebecca Donovan Rebecca Johns recenzja Renata Czarnecka Remigiusz Mróz Richard Paul Evans Robert Galbraith Robert Janowski Robert Ostaszewski Robert Seethaler Rolf Börjlind romans romans historyczny Ruthanna Hopper Sandra Brown Sandra Gulland Santa Montefiore Sara Gruen Sarah Addison Allen Sarah Jio science fiction sensacja Seria "Kobiety to czytają!" Seria "Historie Prawdziwe" Seria "Leniwa Niedziela" Seria "Gaiman" Seria "Seria romantyczna"" Seria "Seria do torebki" Seria "Szmaragdowa seria" Seria "Tylko dla dziewczyn" Seria "Złota Seria" Seria "War Book" Serial "Belfer" Serial "Tabu" Sheila Roberts Sherryl Woods Simon Beckett Siri Mitchell Stephen King Stephenie Meyer Steve Mosby Steven D. Wolf Stieg Larsson Suzanne Collins Swietłana Alliłujewa Szpiegowski Szymon Nowak TAG Tasmina Perry Taylor Jenkins Reid Tea Tess Gerritsen Tom Hardy Theresa Revay Thomas Harris Thriller Thriller psychologiczny Tom Hanks Tom Rob Smith Trudi Canavan USA Val McDermid Valerie Tasso Veronica Roth W. Bruce Cameron Wednesday Martin Wendy Welch Wiera Szkolnikowa William C. Gordon Wydawnictwo AA Wydawnictwo Agora SA Wydawnictwo Akurat Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz Wydawnictwo Amber Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska Wydawnictwo Bellona Wydawnictwo Black Publishing Wydawnictwo Bukowy Las Wydawnictwo Czarna Owca Wydawnictwo Czwarta Strona Wydawnictwo De Facto Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu Wydawnictwo Dolnośląskie Wydawnictwo EGMONT Wydawnictwo Feeria Young Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fabryka słów Wydawnictwo Galeria Książki Wydawnictwo Hachette Polska Wydawnictwo Harlequin Enterprises Wydawnictwo HarperCollins Wydawnictwo Initium Wydawnictwo Kobiece Wydawnictwo Klin Wydawnictwo Książnica Wydawnictwo Literackie Wydawnictwo Lucky Wydawnictwo MAG Wydawnictwo Media Rodzina Wydawnictwo Między Słowami Wydawnictwo MUZA SA Wydawnictwo Nasza Księgarnia Wydawnictwo Novae Res Wydawnictwo Ole Wydawnictwo OMG Books Wydawnictwo Otwarte Wydawnictwo POLWEN Wydawnictwo Prószyński i S-ka Wydawnictwo PWN Wydawnictwo REBIS Wydawnictwo Remi Wydawnictwo Replika Wydawnictwo RM Wydawnictwo Sonia Draga Wydawnictwo Świat Książki Wydawnictwo W.A.B Wydawnictwo WAM Wydawnictwo Wielka Litera Wydawnictwo Zielona Sowa Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Zysk i S-ka Wymarzone czytadełko Zofia Posmysz