sobota, 3 marca 2018

493. Podsumowanie lutego i TBR na marzec

Lady Spark
Dobra, ale jeszcze raz. Że już marzec? Nie, nie, nie! Jeszcze raz. Marzec? Gdzie jest luty? Ja się pytam grzecznie: gdzie jest luty? Ja się nie zgadzam na tak szybką zmianę. Zdecydowanie protestuję. W lutym z książkami było ciężko. Problemy w pracy, brak chęci na wszystko (i wcale to nie jest spowodowane niższą temperaturą na dworze) spowodowały, że czytałam mniej. Myślałam, że uporam się z serią Harry'ego Pottera jednak się nie udało. Trudno, nic na siłę. Poniżej lista:
1. "Harry Potter i Czara Ognia" Joanne K. Rowling; seria "Harry Potter" #4 (768 stron) [4,2 cm] 10/10 
Dopiero przy kolejnym przeczytaniu serii znalazłam ukryte piękno w czwartym tomie przygód młodego czarodzieja. Zawsze, gdzieś Czara Ognia była na samym końcu moich ulubieńców. Po tym spotkaniu jednak awansowała wyżej. 
2. "Harry Potter i Zakon Feniksa" Joanne K. Rowling; seria "Harry Potter" #5 (959 stron) [5,1 cm] 10/10 
Bezapelacyjnie - moja ulubiona część od zawsze. W piątym tomie jest wszystko, co kocham. Dużo moich ulubionych postaci. Bolesna strata, a także ukazana jest magia przyjaźni. Uwielbiam! 
3. "Harry Potter i Książę Półkrwi" Joanna K. Rowling; seria "Harry Potter" #6 (704 strony) [3,8 cm] 10/10 
Kolejny tom, którego przez lata nie mogłam docenić. A jest bardzo dobry. Ukryte są w nim wskazówki dla czytelnika, które przy pierwszym razie, a nawet przy piątym mogą umykać. Ja odkryłam je dopiero po entym czytaniu. 
Łączna liczba stron: 2431 (więcej niż w styczniu... dziwne :P)
Średnia liczba stron dziennie: 73
Najgorsza książka lutego: -----------
Najlepsza książka lutego: Seria "Harry Potter" J.K. Rowling (ale zaskoczenie, co?)
Największe zaskoczenie lutego: -----------
Największe rozczarowanie lutego: -----------
TBR na marzec
 • Fannie Flagg - "Całe miasto o tym mówi" - egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Literackiego. Lektura na najbliższy weekend, bo 14 marca premiera. 
 • Joanne K. Rowling - "Harry Potter i Insygnia Śmierci", "Harry Potter i przeklęte dziecko",  "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz", "Quidditch przez wieki", Baśnie Barda Beedle'a", "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - bo w marcu planuję zakończyć powtórki wszystkiego, co związane z serią "Harry Potter"

TEA
Aż mi głupio robić podsumowanie po Lady Spark, bo przeczytałam w lutym tylko jedną książkę! Wstyd, wstyd, wstyd - jak Cersei powinnam przejść w marszu wstydu i pozwolić się obrzucać wszystkim. Ten miesiąc był bardzo ciężki i mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy. Pozdrawiam i nie przedłużając....
1. "Wdowa" Fiona Barton 6/10 
Historia toksycznego związku z pedofilią w tle. Dobry thriller psychologiczny, ale nie wybitny. Autorka ma duże predyspozycje do stworzenia kiedyś czegoś naprawdę genialnego.TBR
 • Fiona Barton "Wdowa" - dawno nie było żadnego kryminału, więc proszę!
 • Lauren Oliver "Replika" - i jakaś młodzieżówka, co to by móc się trochę mniej natrudzić.
 • Helena Mniszkówna "Trędowata" i "Ordynat Michorowski"  - filmową wersję Trędowatej uwielbiam i nie wiem jakim cudem nie zapoznałam się jeszcze z książką, czas to nadrobić!
 • Neil Gaiman "Księga cmentarna" - zapoznawania się z twórczością autora ciąg dalszy
 • Peter Wohlleben "Sekretne życie drzew" - pozycja z poprzedniego miesiąca

4 komentarze:

 1. Niestety, moje powrotu do Pottera nie były zbyt kolorowe XD Nie potrafię wbić się już w ten świat.

  OdpowiedzUsuń
 2. kurcze, sama bym chętnie wróciła do Pottera :)
  okularnicawkapciach.wordpress.co

  OdpowiedzUsuń
 3. Został Ci jeszcze ostatni tom HR.
  A co do "Czary ognia" - mogę się zapytać, co to za ukryte piękno?
  Bo widzisz, ja uwielbiam tę część (pewnie dlatego że byłam na niej w kinie i zrobiła na mnie ogromne wrażenie), więc jestem ciekawa, czemu wcześniej była u Ciebie na końcu listy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie umiem Ci odpowiedzieć tak konkretnie, ale po prostu, gdy czytałam tę część pomyślałam sobie: dlaczego wcześniej nie bawiłam się przy niej tak dobrze? To jest genialne! :).

   Usuń