wtorek, 30 października 2018

536. Zapowiedzi na listopad

Colleen Hoober - "Wszystkie nasze obietnice"
Wydawnictwo: Otwarte 
Data premiery: 2018-11-14
Idealna miłość.
Nieidealni ludzie.
Quinn i Graham przysięgali sobie miłość, wierząc, że wspólnie poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, którą Graham podarował ukochanej w dniu ślubu.
Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny stają się nieosiągalne. Oddalający się od siebie Quinn i Graham zaczynają wątpić w sens swojego związku.
Przyszłość ich małżeństwa kryje się jednak w śladach z przeszłości zamkniętych w szkatułce – pod sekretami, błędami i niedopowiedzeniami...
Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie, gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek?
Colleen Hoover z dobrze znaną czytelniczkom szczerością i wnikliwością opisuje parę pogrążoną w kryzysie. I szuka odpowiedzi na pytanie: czy albo kiedy przestać walczyć o ocalenie małżeństwa, które przecież miało trwać wiecznie?

Krystyna Mirek - "Tylko jeden wieczór"
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data premiery: 2018-11-14
Czasem kusząca bajka okazuje się pułapką, a zwyczajne życie może stać się bajką.
Zanurz się w świecie świątecznych emocji.
Znana aktorka Amelia Diamond, a w prywatnie Sylwia Nowak, zbudowała życie doskonałe. Podziwiają ją tysiące kobiet. Ma wszystko. Urodę, sławę, kochającego męża, dom i wspaniałe dzieci. W internecie cieszy się ogromną popularnością. Święta to dla niej piękny i ważny rodzinny czas, opowiada o tym w każdym wywiadzie. W tym roku wyjątkowo będzie mieć na kolacji wigilijnej nieplanowanego gościa. Z powodu nagłej śmierci siostry musi przyjąć jej córkę. To tylko jeden wieczór – powtarza sobie. – Jakże prosta sprawa. Ale to nieprawda. Sylwia ma bowiem tylko jedną, za to wielką tajemnicę. W zwykłe dni łatwo ją ukrywa, nikt się nie domyśla, ale w święta może się to okazać nie lada wyzwaniem.
Czy życie zbudowane na kłamstwie może się udać?
Poruszająca, ciepła opowieść o świątecznej magii, najważniejszych pytaniach i nadziei.

Robert Galbraith - "Zabójcza biel" (Cormoran Strike #4)
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data premiery: 2018-11-28
„Widziałem, jak ktoś zabił dziecko. Udusił je… obok konia”.
Billy, zdesperowany młody mężczyzna, przychodzi do agencji Cormorana Strike’a, by prosić o wyjaśnienie okoliczności zbrodni, którą widział w dzieciństwie. Klient wyraźnie cierpi na zaburzenia psychiczne, lecz detektyw wyczuwa, że historia brzmi wiarygodnie. Gdy dopytuje o szczegóły, Billy w panice ucieka.
Strike i Robin Ellacott – niegdyś asystentka detektywa, a obecnie jego wspólniczka – próbują dociec, co kryje się za historią Billy’ego. Śledztwo wiedzie bocznymi uliczkami Londynu ku zakamarkom brytyjskiego parlamentu oraz do ponurej wiejskiej rezydencji.
Cormoran zmaga się nie tylko z zawiłym dochodzeniem, lecz także z problemami w życiu prywatnym.

Magdalena Kordel - "Pejzaż z Aniołem" (Malownicze #5)
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 2018-11-14
Daj się otulić ciepłu i magii Świąt. Uwierz, że nigdy nie jest za późno na cuda.
W tym roku w życiu Ady wszystko ma się zmienić! Jeden wieczór, jedno spotkanie sprawiają, że marzy tylko o tym, by w te Święta wyjechać jak najdalej. Nie chce pamiętać o Wigilii i Bożym Narodzeniu, które od śmierci taty kojarzą jej się z niepewnością i odrzuceniem. Pragnie ciszy, samotności i spokoju  gdzieś w górskiej chacie. Na szczęście jej dawna znajoma Madeleine z radością przyjmie ją w swoim domu niemal na końcu świata…
"Gdy zamykała drzwi, nie wiedziała, że właśnie za moment wydarzy się coś, co diametralnie odmieni całe jej życie. Czasem doprawdy niewiele trzeba. Ot, wino, korkociąg, koc i odrobina determinacji. No i szczypta szczęścia. Niby mało, a jednocześnie dla niektórych tak wiele."
"Pejzaż z Aniołem" to wzruszająca historia o tym, że warto szukać szczęścia i nigdy nie tracić wiary w lepsze jutro. O tym, że czasem przyda się szczypta magii. Może i ty odnajdziesz ją w Malowniczem?

Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska - "Okruchy dobra" 
Wydawnictwo: W.A.B.
Data premiery: 2018-10-31
W święta Bożego Narodzenia samotność i brak miłości stają się wyjątkowo dokuczliwe. Dla Anny to pierwsze święta po rozwodzie. Jowita również nie ma nadziei na powrót męża do domu, co więcej, musi to jakoś wytłumaczyć swojej córeczce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, jednak ich relacja jest bardzo burzliwa. Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką, jeśli nie liczyć kartek pocztowych przesyłanych kilka razy do roku.
Losy siedmiorga bohaterów krzyżują się podczas dwóch przedświątecznych grudniowych dni w Krakowie. Każda z osób, mimo że pogrążona we własnych problemach, zdobywa się na drobny altruistyczny gest wobec bliźniego. Te kamyczki zaś uruchamiają lawinę wydarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie bohaterów.
Ceniony duet pisarski (autorki Ogrodu Zuzanny) prezentuje bożonarodzeniową opowieść, która rozgrzeje każde serce!

Winston Graham - "Pogięta szpada" (Dziedzictwo Rodu Poldarków #XI)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data premiery: 2018-11-14
Kornwalia, 1815
Pewnego dnia Demelza widzi jeźdźca zdążającego w dół doliny i przeczuwa, że to zły znak. Wkrótce coś zakłóci szczęśliwe życie rodzinne, które z takim trudem osiągnęła. Ross nie ma wyboru – musi stawić się na wezwanie, a następnie wraz z całą rodziną wyjechać do Paryża, by stamtąd raportować o nastrojach panujących w armii francuskiej. Pobyt w Paryżu zaczyna się od porywającej serii balów i przyjęć. Jednak powrót Napoleona przyniesie Poldarkom głównie rozstania, niepewność i lęk. Demelzę stale prześladuje mroczna tajemnica, którą nie może podzielić się nawet z Rossem.
"Niezrównany Winston Graham wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej."
Guardian

Stanisław Krzemiński - "Zawierucha" (Drogi do wolności #3)
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 2018-11-14
Koniec 1918 roku, pierwsze chwile odradzającej się niepodległej Polski. Siostry Biernackie stają w obliczu nowej, nieznanej sytuacji, zarówno w sferze politycznej jak i prywatnej. Dotąd zjednoczone w jednym pragnieniu wolności, Lala, Marynia i Alina teraz, wewnętrznie rozdarte między powinnościami a pragnieniami, szukają własnej drogi.
W cyklu "Drogi do wolności" historia odzyskiwania niepodległości przez Polskę przenika się z opowieścią o wzlotach i upadkach, sukcesach i rozczarowaniach, radościach i dramatach kilku pokoleń kobiet. Losy bohaterów śledzić można także w serialu TVP "Drogi wolności".


Richard Paul Evans - "Tajemnica pod jemiołą" (Pod jemiołą #3)
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 2018-11-14
Los nagradza tych, którzy mają odwagę sięgnąć po szczęście.
Po odejściu żony Alex zostaje sam, z pustym kontem i raną w sercu. Pragnie poznać bratnią duszę – kogoś, kto zrozumie, jak bardzo jest samotny i spragniony miłości. Przypadkowo trafia na blog, którego autorka codziennie wysyła wzruszające listy do wszechświata.
Jej wrażliwość ożywia te zakamarki duszy Alexa, które on sam od dawna uważał za martwe. Mężczyzna decyduje się wyruszyć w szaloną podróż do urokliwego, zaśnieżonego miasteczka na drugim końcu kraju. Zamierza odnaleźć kobietę, która skradła mu serce, chociaż zna tylko jej inicjały.
"Tajemnica pod jemiołą" to ostatnia część trylogii "Pod Jemiołą" Richarda Paula Evansa – lekarza dusz i mistrza świątecznych opowieści. Tym razem pisarz przypomina, że szczęście wymaga odwagi, a Boże Narodzenie to najlepszy moment, żeby podarować komuś miłość.


Kamil Janicki - "Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę"
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 2018-11-14
Przekonywano je, że są słabe, chwiejne, pozbawione właściwej tylko mężczyznom determinacji oraz siły. Nie uwierzyły.
Olka na niebezpieczeństwo patrzyła z pogardą. Zarządzała tajnym arsenałem, w którym trzymano tysiące sztuk broni. Szmuglowała karabiny, rewolwery i prowizoryczne bomby. Gdy inni stchórzyli, ona osobiście przerzuciła przez granicę setki tysięcy rubli zrabowanych z pociągu. Igrała z carską ochraną i z niemiecką policją. Zawsze o krok przed wrogiem.
Maria niezwykły szyk i grację łączyła z żelazną wolą i niezłomną wiarą w Wielką Sprawę. Mało kto wiedział, że sławna lwica salonowa, łamiąca serca niezliczonych adoratorów, to jednocześnie bojowniczka o niezwykłym harcie ducha. Nie dała się złamać, nawet gdy zamknięto ją w ponurych lochach Cytadeli warszawskiej.
Wanda od dziecka marzyła tylko o jednym: by ruszyć na wojnę w mundurze polskiego żołnierza. Nie zdołały jej zniechęcić drwiny kolegów ani rechot dowódców, którzy w armii nie widzieli miejsca dla żadnej kobiety. Wiedziała, że udowodni im, jak bardzo się mylili. Nawet jeśli będzie musiała to zrobić w męskim przebraniu i pod fałszywym nazwiskiem.
Kobiet takich jak one były setki. Niepokornych i nieugiętych. Prawdziwych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej Polski.

Jodi Picoult - "Iskra światła" 
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data premiery: 2018-11-13
W ten ciepły, jesienny poranek nic nie zapowiadało tragedii. W klinice dla kobiet, oferującej pomoc
wszystkim potrzebującym, praca wre jak każdego innego dnia. Gdy do środka wpada zdesperowany mężczyzna, otwiera ogień i bierze zakładników, dochodzi do tragedii.
Na miejsce przybywa Hugh McElroy, policyjny negocjator. Zabezpiecza teren i przygotowuje się do rozmowy ze sprawcą. Wystarczy jednak krótki esemes, by ziemia usunęła mu się spod nóg. Wśród zakładników jest Wren, jego piętnastoletnia córka, która przyjechała tu bez jego wiedzy i w sobie tylko znanym celu.
Na szczęście Wren w tej trudnej sytuacji otaczają wspaniali ludzie. Pielęgniarka, która mimo paraliżującego strachu ratuje życie ciężko rannej kobiecie. Lekarz, który wykonuje swoją pracę w imię wiary. Młoda kobieta, która przyjechała usunąć ciążę. A nawet obrończyni życia udająca pacjentkę, która podstępem weszła do ośrodka. Im wszystkim zagraża niezrównoważony osobnik, który mści się za swoje krzywdy.
Odważna, wciągająca powieść, w której akcja toczy się niejako "do tyłu" – autorka stopniowo odsłania przed czytelnikami powody oraz pobudki, które owego feralnego dnia sprowadziły bohaterów w to samo miejsce.
Jodi Picoult, jedna z najbardziej nieustraszonych pisarek naszych czasów, jak zwykle nie stroni od trudnych tematów i stawia niewygodne pytania. Jak pogodzić prawa matki z prawami jej nienarodzonego dziecka? Co znaczy być dobrym rodzicem? Czy ten, kto rzuca kamień, zawsze jest bez winy? "Iskra światła" nikogo nie pozostawi obojętnym.

Rebecca Donovan - "Gdybym wiedziała" (Ani słowa #1)
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 2018-11-28
„Każdy z nas dysponuje własną, pokrętną wersją prawdy, skażoną tym, jak postrzegamy dane wydarzenie. I czasem to jedyne, co mamy.”
W rodzinie Lany każda kobieta ma pewną, wydawałoby się, dobrą cechę – która jednak przynosi jej tylko nieszczęście. Wiara, zaufanie, życzliwość i odwaga niszczą ich życie, chociaż powinny je budować. Klątwą Lany jest absolutna szczerość. Dziewczyna przeczuwała, że ta cecha może ją kiedyś zniszczyć, ale nie miała pojęcia, jak dramatyczne będą tego okoliczności. Gdy mimowolnie staje się świadkiem strasznych wydarzeń, decyduje się milczeć, sądząc, że prawda i tak jej nie uratuje. Niestety, biegu wydarzeń nie da się zatrzymać. Oskarżenia padają na nią, a to doprowadza ją tam, gdzie nigdy nie chciała wrócić… Musi stać się zamkniętym wulkanem milczenia, odrzucenia, tajemnic i braku miłości. Czy z tej sytuacji jest w ogóle jakiekolwiek wyjście? Czy Lana ma szansę uratować chociaż siebie? A może wszystko zniszczy eksplozja wulkanu?
Mocna, wyrazista opowieść Rebekki Donovan – mistrzyni wywracania świata czytelnika do góry nogami.

Jeannine Meighorner  - "Sisi w Tyrolu. Serce, które wciąż gdzieś gna"
Wydawnictwo:  Lira
Data premiery: 2018-11-07
Dokąd uciec ze złotej klatki cesarskiego pałacu? Do Tyrolu! Sisi, najpiękniejsza monarchini Europy, z trudem znosiła rolę cesarzowej. Czuła się nieszczęśliwa i gdy tylko mogła, opuszczała Wiedeń, jakby przed czymś uciekała. Kilka razy udawała się właśnie do Tyrolu. Czy tylko tam mogła być naprawdę sobą?
To pasjonująca i zabawna powieść historyczna o austriackiej cesarzowej nazywanej habsburską celebrytką.
John Flanagan - "Pojedynek w Araluenie" (Zwiadowcy #14)
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 2018-11-14
Król Duncan i jego córka, księżniczka Kasandra, są uwięzieni w południowej wieży zamku Araluen. Daleko na północy niewielki oddział Sir Horace’a oraz dowódca Korpusu Zwiadowców Gilan tkwią w starym forcie oblężonym przez Klan Czerwonego Lisa. Młoda zwiadowczyni Maddie musi dotrzeć do drużyny Czapli i przekonać jej przywódcę Hala, by ruszyli na pomoc Horace’owi i Gilanowi.Dawno nie było postu z zapowiedziami, ale one wrócą ;). Mam nadzieję, że zauważyliście, że jestem u Was trochę częściej niż wcześniej? Mam na to specjalną metodę i na obecny moment ona mi się sprawdza ;) 
Co kupicie za książki w listopadzie? :)

13 komentarzy:

 1. O kurczę.... Ile nowości. Spisałam wszystkie, jutro będę wrzucać w pracy do koszyka i zamawiać do biblioteki, także dzięki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam trzy typy z tej listy, po które bardzo chętnie sięgnę : nowość od Liry, najnowsza książka Evansa i pani Mirek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za solidną porcję inspiracji do lektury:)
  okularnicawkapciach.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Hoover i Donovan to propozycje dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hoover 💕💕 i świąteczne zapowiedzi to coś dla mnie!

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm, w sumie żadna książka nie zaciekawiła mnie na tyle, żeby się za nią wziąć. Może to kwestia tego, że dużo tu romansów i świątecznych obyczajówek. W sumie zawsze mnie zastanawiało... czemu świąteczne książki są z reguły obyczajowe? Chyba muszę wynaleźć jakąś dobrą fantastykę w tym temacie :D.
  Pozdrawiam.

  http://demoniczne-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. W listopadzie planuję kupić nową książkę Kinga (może nawet uda się już dzisiaj;) i wznowienie powieści Dana Simmonsa "Letnia noc". Czyli obracam się w zupełnie innych klimatach;) Za to, jeśli chodzi o książki wymienione przez Ciebie, zainteresowała mnie nowa powieść Hoover. Poczekam jednak, aż trafi do mojej lokalnej biblioteki;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w listopadzie mam w planie sporo wojennych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Coraz bardziej skłaniam się ku Colleen Hoveer, ale zdecydowanie chcę przeczytać "Letnią noc" Dana Simmonsa. Zobaczymy co tam jeszcze wpadnie. :)

  Zapraszam do siebie na najnowszą recenzję - https://hiddenxguns.blogspot.com/2018/10/nie-przestajesz-kogos-kochac-tylko.html oraz do obserwacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cormoran! Jak ja za Tobą tęskniłam! Już nie mogę się doczekać! No i jeszcze kolejna książka Kamila Janickiego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Hoover pewnie dam szansę. No i może skuszę się na 'Zabójczą biel', ale muszę najpierw nadrobić wcześniejsze tomy, bo tylko pierwszy czytałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba przeglądałaś wcześniej moja listę :) normalnie wszytskie książki się pokrywają!

  OdpowiedzUsuń
 13. "Iskra światła" już za mną - świetne książka! :) W kolejce do przeczytania czeka jeszcze "Tajemnica pod jemiołą". :)

  OdpowiedzUsuń