sobota, 2 kwietnia 2016

234. Luźna Sobota: Podsumowanie marca i TBR na kwiecień!

Podsumowanie marca
Lady Spark:
Marzec zleciał mi sama nie wiem kiedy. Sporo zmieniło się w moim życiu przez ten miesiąć. Rzuciłam szkołę, zaczęłam pracę... Oby takich pozytywnych zmian było jeszcze więcej w nadchodzących miesiącach. Przyznam szczerze, że myślałam, iż nie uda mi się zrealizować swojego stosu na marzec, ale jakimś cudem mi się udało i to na dzień przed końcem marca! Brawo Ja! A teraz czas na krótkie podsumowanie marcowych pozycji.
Lista książek przeczytanych w marcu:
1. "Słodki świat Julii" Sarah Addison Allen (320 stron) - 5/10
Tytuł pasujący do treści jak wół do karety... Mdli bohaterowie... Wątek fantastyczny. Czegoś było dużo za dużo i sama nie wiem czego. Jeśli mam być szczera to już sama nie wiem za co przyznałam taką ocenę, a nie inną. Chciałabym, żeby książki miały bardziej pasujące do siebie tytuły. Chciałabym wielu rzeczy, których brakło w tej ksiażce.
2. "Spojrzenie elfa" Katrin Lankers (352 strony) - 2/10
Na samo wspomnienie książki bolą mnie oczy. Skomentujmy ją chwilą ciszy...
3. "Józefina" Sandra Gulland; seria "Józefina Bonaparte" #1 (496 stron) - 7/10
Czekałam na tę serię, jak na zbawienie i okazała się genialna. Może ciężko się wchodzi, ale potem idzie coraz lepiej i ciekawiej. No i fakt, że pozycja dzieje się w historii dawało jej tylko og
romnego plusa.
4. "Józefina i Napoleon" Sandra Gulland; seria "Józefina Bonaparte" #2 (423 strony) - 6/10
Była słabsza i powolniejsza. Bardziej mi się dłużyła i może trochę mocniej irytowała, ale dalej to kawał dobrej literatury.
5. "Cesarzowa Józefina" Sandra Gulland; seria "Józefina Bonaparte" #3 (416 stron) - 8/10
G E N I A L N A! Rewelacja! Uwierzcie mi, że Józefiny było mi ogromnie żal. To, że musiała zostawić ukochanego mężczyznę, który dał jej tak wiele szczęście rozdzierało moje serce. Matko... Strasznie romantyczna jestem.
6. "Grzech aniołów" Charlotte Link (304 strony) - 6/10
Chciałam odpocząć od romansów i obyczajówek. Udało mi się. Dobry thriller psychologiczny, który z pewnością spodobałby się naszej przyszłej pani psycholog Tea. Chociaż było tak jak sądziłam to nie poczułam się rozczarowana, bo autorka sprytnie kilka razy kazała mi zwątpić w moją własną (a potem jak się okazało również i jej) teorię! Chcę więcej!
7. "Cząstka ciebie" Ella Harper (444 strony) 8/10
Dobrze, znajduje się na emocjonalnej podłodze od kilku dni. Nie wiem czy kiedykolwiek z niej wstanę. Dla takich książek się żyje. Na takie książki się czeka. Takich książek chcę więcej, chociaż nie wiem ile takich zniosę.
Łączna liczba stron: 2755
Średnia liczba stron dziennie: 89 stron
Najgorsza książka marca: "Spojrzenie elfa" Katrin Lankers
Najlepsza książka marca: "Cząstka ciebie" - Ella Harper
Największe zaskoczenie marca: "Cesarzowa Józefina" - Sandra Gulland
Największe rozczarowanie marca: "Spojrzenie elfa" - Katrin Lankers

Tea:
Święta, święta i po świętach, a co za tym idzie również marzec dobiegł końca. Wbrew wcześniejszym założeniem, niestety ten miesiąc wcale nie okazał się być lepszy od poprzedniego. Nie udało mi się przeczytać wszystkich, z wybranych jeszcze w lutym książek. Sienkiewicza niestety musiałam sobie odpuścić, ale do Quo Vadis sięgnę niebawem! A tymczasem, już nie wydłużając, zapraszam na swoje debiutanckie, bo pierwsze na Kreatywnej Alternatywie, podsumowanie
Lista książek przeczytanych w marcu:
1. "Belle Epoque" Elizabeth Ross (334 stron) - 4/10  
Przy lekturze „Belle époque” miałam się po prostu odprężyć. Potrzebowałam czegoś niewymagającego i muszę się przyznać, że książka rzeczywiście taka była. Przeleciałam przez nią dosyć szybko i jakoś głęboko jej nie analizowałam, jednak nie mogę powiedzieć, że książka była dla mnie samą przyjemnością. Akcja toczyła się bardzo powoli, na dobrą sprawę nie działo się nic godnego uwagi, a przedstawiony w książce obraz Paryża w epoce belle époque wydawał mi się być potraktowany bardzo po łebkach. Jakby tego było mało lektura jest strasznie przewidywalna i banalna,a egocentryczna bohaterka w niczym nie pomagała.


2. "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie" Joanna Wieliczka-Szarkowa (462 stron) - 6/10

Książka należy do dobrych biografii, ale do naprawdę wybitnych jeszcze sporo jej brakuje. Żałuję, że w jednym zbiorze znalazło się aż tyle życiorysów na raz. Z pewnością mniejsza ich ilość pozwoliłaby na dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym bohaterom. Niemniej jednak nie odradzam lektury. Uważam, że jest dobrym wstępem do zapoznania się z tematem Żołnierzy Wyklętych, a z racji bardzo przystępnego języka mogłaby być nawet wykorzystana do kształcenia młodzieży. Wiem, że ja na tej publikacji nie zakończę i dalej będę szukała książek właśnie o tej tematyce.

3. "Wykolejony" Michael Katz Krefeld; seria "Ravn" #1 (368 stron) - 6/10
Wykolejony jest kryminałem, który można uznać za dobry, ale na pewno nie za wybitny. Poruszone w książce kwestie prostytucji i handlu ludźmi zostały bardzo szczegółowo opracowane i to się ceni. Niemniej jednak zabrakło mi tutaj większej dynamiki, a przede wszystkim dobrze wykreowanego głównego bohatera, który byłby idealnym spoiwem całej historii. Thomas "Ravn" Ravnsholdt raz był tytułowym Wykolejonym, aby pod koniec stać się ciutnie nowym Jamesem Bondem, nie było żadnego pomiędzy – albo czarne albo białe. Rozczarowało mnie również zakończenie, które w moim odczuciu było zdecydowanie przerysowane i przejaskrawione.

4. “Zagubiony” Michael Katz Krefeld; seria "Ravn" #2 (417 stron) – 6/10 
Zaginiony jest równą kontynuacją cyklu. Z jednej strony nawet się z tego faktu cieszę, z drugiej z kolei czuje mały niedosyt, mimo wszystko liczyłam na coś więcej. Niestety autor również i tutaj postanowił dać zakończenie iście bondowskie! Niemniej jednak cała sprawa wydawała mi znacznie ciekawsza i lepiej skonstruowana niż w Wykolejonym. Mam nadzieję, że z części na część, a seria ma mieć ich aż dziesięć, będzie coraz lepiej.

Łączna liczba stron: 1619 stron
Średnia liczba stron dziennie: 52 stron
Najgorsza książka lutego: "Belle Epoque" Elizabeth Ross
Najlepsza książka lutego: "Wykolejony" Michael Katz Krefeld; seria "Ravn" #1
Największe rozczarowanie lutego: "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie" Joanna Wieliczka-Szarkowa

TBR na kwiecień!
TBR, czyli co mamy zaplanowane do czytania na najbliższy miesiąc. Zobaczymy jak nam to wyjdzie, ale pamiętajmy, że to tylko plany. Nie czytamy dla ilości, ale dla przyjemności, więc czasami może nam nie wyjść, a czasami po prostu możemy sięgnąć po większą ilość książek niż początkowo zakładałyśmy.
Lady Spark:
Zaczęłam pracę, więc nie będę miała tyle czasu i sił na czytanie, więc postanowiłam na cztery książki. Jeśli uda się więcej to w podsumowaniu miesiąca wrzucę wam zaktualizowany TBR :). 
Od góry:

 • Judith Gould - "Trzy gwiazdy. Tom I": Po emocjonalnej podłodze na jakiej się znalazłam, szukam książki, która mogłaby mnie z niej w jakiś sposób wyciągnąć. 
 • Judith Gould - "Trzy gwiazdy. Tom II": Oby druga nie była gorsza od pierwszej... 
 • Judith Gould - "Trzy gwiazdy. Tom III": ... i oby trzecia nie była gorsza od drugiej. 
 • Dorota Gąsiorowska - "Marzenie Łucji": Debiut pani Gąsiorowskiej uznaje za udany i dobry, chociaż nie spodziewałam się kontynuacji życia Łucji to postanowiłam się w niego zaopatrzyć i zapoznać z tym co wymyśliła autorka. 


Tea:
(Mój Toffik był bardzo ciekawy co tam kombinuje na tym telefonie, może ukrywam za nim jakiś smakołyk dla niego?)
Od góry:

 • Joanna Chmielewska - "Lesio": nadeszła ta wiekopomna chwila i w końcu zabieram się za twórczość Królowej Polskiego Kryminału! Jestem ciekawa czy warsztat autorki przypadnie mi do gustu! 
 • Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy": Rok Henryka Sienkiewicza trwa w najlepsze, więc również i u mnie kolejna pozycja autora. Tym razem wybór padł na W pustyni i w puszczy. Trochę się tego obawiam, bo w szkole lektura za grosz mi się nie podobała.
 • Luiza Łuniewska - "Szukając Inki": zgodnie z daną sobie obietnicą zgłębiam dalej temat Żołnierzy Wyklętych. Postać Danki Siedzikówny uważam za niesamowitą, dlatego już nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się za czytanie! 
 • Robert Galbraith - "Żniwa zła" Cormoran Strike #3: dwie poprzednie części cyklu niezwykle mi się podobały, dlatego kwestią czasu było moje sięgnięcie po kolejny tom przygód Cormorana. Coś mi się wydaje, że kwiecień będzie dobrym miesiącem pod względem czytania! 
 • Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz - "Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego": tej książki byłam ciekawa odkąd po raz pierwszy zobaczyłam ją w zapowiedziach. Jako, że interesuje mnie ten okres, podejrzewam, że to właśnie ta pozycja rozpocznie mój zaczytany kwiecień! 

11 komentarzy:

 1. Cząstka ciebie-niemal się popłakałam przy tej książce. Cudownie mi się ją czytało.
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się popłakałam, chociaż nic tego nie wskazywało na samym początku.

   Usuń
 2. Gratuluję i życzę miłej lektury w kwietniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję dziewczyny udanego miesiąca! :D Lady cieszę się, że stosik marcowy udało Ci się zdobyć, ale z tego co widzę, książki, które czytałaś były raczej średnie, niestety, z żadną z nich do czynienia nie miałam. Teo, życzę powodzenia w kwietniu, by udało się spełnić Ci założenia!:)
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No były średnie, ale cóż czasem tak bywa :)

   Usuń
 4. Powiem wam, że dałyście czadu w marcu :) Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z Waszego podsumowania chciałabym sprawdzić na własnej skórze chyba najbardziej "Cząstkę ciebie". No cóż, obok takiej rozemocjonowanej wypowiedzi nie można przejść obojętnie! Zostałam bardzo zaintrygowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym chętnie przeczytała "Żołnierzy wyklętych", moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobre wyniki, serdecznie każdej z Was gratuluję i życzę spełnienia kwietniowych planów :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Etykiety

Adam Cyra Adrian Grzegorzewski Aimee Agresti Agnieszka Haska Alek Rogoziński Anna Todd Andrzej Pilipiuk A.S.A Harrison Agata Christie Agnieszka Lingas-Łoniewska Alina Krzywiec Alfred Szklarski Amanda Goldberg Amy Adams Ana Veloso Aneta Jodowska Anna Bellon Anna Herbich Anna Łacina Anna Moczulska Anna Quindlen Autobiografia Barbara Wood Benjamin Weiser Belinda Jones Biblioteka Psychologii Współczesnej Billy Milligan Biografia Bogna Ziembicka Bradley Cooper Bridget Asher Camilla Läckberg Candace Camp Carolly Erickson Cassie Harte Cecelia Ahern Charlotte Link Chris Carmack Christian Bale Cilla Börjlind Clare Dowling Cykl 'Dr David Hunter' Cykl "Ania z Zielonego Wzgórza" Cykl "Babie Lato" Cykl "Bartosz Konecki"Cykl "Cormoran Strike" Cykl "Czas tęsknoty" Cykl "Cztery żywioły Saszy Załuskiej" Cykl "Delirium" Cykl "Diabeł ubiera się u Prady" Cykl "Dora Wilk" Cykl "Dr David Hunter" Cykl "Era Pięciorga" Cykl "Erika Falck Patrik Hedström" Cykl "Fredrik Beier" Cykl "Hannibal Lecter" Cykl "Harry Potter" Cykl "Igrzyska Śmierci" Cykl "Jeśli zostanę" Cykl "Józefina Bonaparte" Cykl "Kuzynki" Cykl "Lew Demidow" Cykl "Millennium" Cykl 'Moondrive' Cykl "Mroczna Seria" Cykl "Niezgodna" Cykl "Oblicza zła [Prószyński i S-ka]" Cykl "Pamiętnik księżniczki" Cykl "Pieśń Lodu i Ognia" Cykl "Pisane przez życie" Cykl "Powieści Tudorowskie" Cykl "Pozerki" Cykl "Prawdziwe historie" Cykl "Przygody Tomka" Cykl "Przymierze" Cykl "Ravn" Cykl "Robert Langdon" Cykl "Rodzina O." Cykl "Saga o Gutowie" Cykl "Sebastian Bergman" Cykl "Seria Koronkowa" Cykl "Seria z Czarnym Kotem" Cykl "Sprawiedliwość owiec" Cykl "Ten jeden dzień" Cykl "The Last Regret" Cykl 'Tom Stilton i Olivia Rönning' Cykl "Tony Hill i Carol Jordan" Cykl "To skomplikowane" Cykl "Trylogia Blask Snów" Cykl "Trylogia czasu" Cykl "Trylogia Sienkiewicza" Cykl "Trylogia Suremu" Cykl "Wiktoria Biankowska" Cykl "Winston Churchill" Cykl "Zakon Ciemności" Cykl 'Zastępy Anielskie" Cykl "Zmierzch" Dagmara Dominczyk Dan Brown Daniel Keyes Danielle Steel Danny Wallace David Lagercrantz Dean Koontz Deborah Simmons Diane Chamberlain Diane Ducret Diana Palmer Dorota Gąsiorowska Dramat Dystopia Eduardo Sacheri Edward Lee Edward Rutherfurd Elizabeth Camden Elizabeth Ross Ella Griffin Ella Harper Ellen Byerrum Emily Brontë Emily Giffin Emmanuel Hecht Ewa Madeyska Eve Bonham fantastyka fantasy film Gabrielle Zevin Gayle Forman George R. R. Martin Giuseppe Staffa Guillaume Musso Guy Lawson Grzegorz Wagner Hans Rosenfeldt Hannah Shahr Heidi Rehn Henryk Sienkiewicz Herkules Poirot Hilary Duff horror Iga Wiśniewska Ingar Johnsrud Irene Sabatini Iwona Grodzka-Górnik J.R.R. Tolkien Jacek M. Rostocki Jacek Piekara Jacek Skowroński Jakub Błaszczykowski Jay Asher Jane%20Austen Jayne Ann Krentz Jack Ketchum Jack Thorne Jakub Pawełek Jane Casey Jean Sasson Jessica Park Jennifer Close Jennifer Lawrence Jerzy Stachowicz Jill Shalvis Joanna Chmielewska Joanna Stovrag Joanne Kathleen Rowling Joanna Wieliczka-Szarkowa John Tiffany Jodi Picoult John Boyne John Freely John Green Jojo Moyes Judith Gould Judyta Fibiger Julie Kavanagh Julia P. Gelardi Kamil Janicki Kanada Karen Essex Karen Kingsbury Katarzyna Berenika Miszczuk Katarzyna Bonda Katarzyna Michalak Katarzyna Zyskowska-Ignaciak Katrin Lankers Karolina Święcicka Kaui Hart Hemmings Kerstin Gier Kevin Lewis Khadra Sufi Kimberly McCreight klasyka kryminału klasyka polskiej literatury komedia filozoficzna komedia romantyczna kryminał Krzysztof Mecner Książki Lady Colin Campbell Lauren Oliver Lauren Weisberger Lauren Willig Liebster Blog Award Lisa Beth Kovetz Lisa Scottoline Linda Gillard Literackie Miasteczko literatura amerykańska literatura anglosaska literatura argentyńska literatura austriacka literatura faktu literatura francuska literatura grozy dla dzieci literatura hiszpańskojęzyczna literatura irlandzka literatura młodzieżowa literatura niemiecka literatura niemieckojęzyczna literatura obozowa literatura obyczajowa literatura piękna literatura polska literatura rosyjska literatura skandynawska literatura szkocka literatura szwedzka literatura współczesna polska literatura współczesna zagraniczna literatura zagraniczna Louis de Wohl Lucy Maud Montgomery Luiza Łuniewska Lynette Padwa Lynette Padwa Łukasz Kadziewicz Łukasz Modelski Łukasz Olkowicz Magda Stachula Magdalena Witkiewicz Maja Lidia Kossakowska Maja Ostaszewska Małgorzata Domagalik Małgorzata Gutowska-Adamczyk Małgorzata Rosicka Małgorzata Warda Manuela Gretkowska Marina Achmedowa Marcin Dorociński Marcin Kącki Marcin Mortka/ Marek Rybarczyk Maria Ulatowska/ Mario Puzo Margaret Atwood Margaret Mitchell Maria Fredro-Boniecka Marla Sokoloff Marta Mizuro Martin Sixsmith Martin Stankiewicz Martin Pistorius Mary Ann Shaffer Matthew Quick Meg Cabot Megan Lloyd Davies Melissa Hawach Melissa Hill Michael Dobbs Michael Hastings Michael Hjorth Michael Katz Krefeld Michael Wallner Michał Wójcik Michaił Bułhakow Michelle Moran Monika Rebizant-Siwiło Monika Szwaja Neil Gaiman Nicola Cornick Nicolas Evans Nicolas Sparks Ocena: 0/10 Ocena: 1/10 Ocena: 2/10 Ocena: 3/10 Ocena: 4/10 Ocena: 5/10 Ocena: 6/10 Ocena: 7/10 Ocena: 8/10 Ocena: 9/10 Ocena: 10/10 opowiadania Paula Hawkins Paullina Simons partyzantka Patrick Wilson Paweł Paliński Paweł Zagumny Peter Longerich Peter Pezzelli Philip Zimbardo Philippa Gregory podsumowanie Polska Powieść Powieść historyczna Przemysław Piotr Kłosowicz psychologia Rachel Maude raport Ramsey Campbell Rebecca Donovan Rebecca Johns recenzja Renata Czarnecka Remigiusz Mróz Richard Paul Evans Robert Galbraith Robert Janowski Robert Ostaszewski Robert Seethaler Rolf Börjlind romans romans historyczny Ruthanna Hopper Sandra Brown Sandra Gulland Santa Montefiore Sara Gruen Sarah Addison Allen Sarah Jio science fiction sensacja Seria "Kobiety to czytają!" Seria "Historie Prawdziwe" Seria "Leniwa Niedziela" Seria "Gaiman" Seria "Seria romantyczna"" Seria "Seria do torebki" Seria "Szmaragdowa seria" Seria "Tylko dla dziewczyn" Seria "Złota Seria" Seria "War Book" Serial "Belfer" Serial "Tabu" Sheila Roberts Sherryl Woods Simon Beckett Siri Mitchell Stephen King Stephenie Meyer Steve Mosby Steven D. Wolf Stieg Larsson Suzanne Collins Swietłana Alliłujewa Szpiegowski Szymon Nowak TAG Tasmina Perry Taylor Jenkins Reid Tea Tess Gerritsen Tom Hardy Theresa Revay Thomas Harris Thriller Thriller psychologiczny Tom Hanks Tom Rob Smith Trudi Canavan USA Val McDermid Valerie Tasso Veronica Roth W. Bruce Cameron Wednesday Martin Wendy Welch Wiera Szkolnikowa William C. Gordon Wydawnictwo AA Wydawnictwo Agora SA Wydawnictwo Akurat Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz Wydawnictwo Amber Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska Wydawnictwo Bellona Wydawnictwo Black Publishing Wydawnictwo Bukowy Las Wydawnictwo Czarna Owca Wydawnictwo Czwarta Strona Wydawnictwo De Facto Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu Wydawnictwo Dolnośląskie Wydawnictwo EGMONT Wydawnictwo Feeria Young Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fabryka słów Wydawnictwo Galeria Książki Wydawnictwo Hachette Polska Wydawnictwo Harlequin Enterprises Wydawnictwo HarperCollins Wydawnictwo Initium Wydawnictwo Kobiece Wydawnictwo Klin Wydawnictwo Książnica Wydawnictwo Literackie Wydawnictwo Lucky Wydawnictwo MAG Wydawnictwo Media Rodzina Wydawnictwo Między Słowami Wydawnictwo MUZA SA Wydawnictwo Nasza Księgarnia Wydawnictwo Novae Res Wydawnictwo Ole Wydawnictwo OMG Books Wydawnictwo Otwarte Wydawnictwo POLWEN Wydawnictwo Prószyński i S-ka Wydawnictwo PWN Wydawnictwo REBIS Wydawnictwo Remi Wydawnictwo Replika Wydawnictwo RM Wydawnictwo Sonia Draga Wydawnictwo Świat Książki Wydawnictwo W.A.B Wydawnictwo WAM Wydawnictwo Wielka Litera Wydawnictwo Zielona Sowa Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Zysk i S-ka Wymarzone czytadełko Zofia Posmysz